OrganizujemySezon 2010

Po 12 Rajdzie Nowomiejskim

W dniach 28-29 sierpnia 2010 roku zorganizowaliśmy 12 Rajd Nowomiejski, stanowiący 2  Rundę Pucharu Polski Północno-Wschodniej w Rajdach Samochodowych. W tym roku zostalo rozegranych 6 odcinków specjalnych w tym superoes kończący zawody na torze im. Jurka Zakrzewskiego. Niestety przez fatalne warunki przez niesprzyjającą aurę na autodromie nie został rozegrany prolog. Na starcie zawodów zjawiło się 17 załóg w tym 3 w klasie gość. Dzień później zawodnicy przy słonecznej pogodzie ścigali się na takich klasykach jak Nielbark i Rynek.

W oczach zawodników i kibiców rajd zyskał bardzo pochlebne recenzje. Oto kilka z nich:
„No rajdzik bajka, przyłączam się do podziękowań dla organizatorów, było super!
Oesy rewelacja, można by tak co tydzień jeździć.
Szkoda tylko, że tor był tak grząski, bo przegraliśmy tam drugie w generalce, ale i tak było fajnie. A patrząc na pogodę w sobotę, to trzeba się cieszyć, ze przynajmniej „normalne” oesy przeschły i dało się przyjemnie jechać.
Gratki dla wszystkich co na mecie, a szczególnie dla zwycięzców, bo rajd, a zwłaszcza oes Rynek, wcale do łatwych moim zdaniem nie należał i można tam było zdrowo nabroić w kilku miejscach…”
„Kapitalne trasy, os-y bardzo wymagające szczególnie wspomniany Rynek, wąski początek os-u i szeroka i szybka końcówka. Kurzętnik też bardzo fajny, szybki i szeroki. Tor kończący rajd dla mnie był całkiem całkiem i do tego z fajną oprawą:) Jechało się świetnie. Z os-u na os coraz szybciej. Fajnie że w końcu na mecie bez problemów i z ciekawym wynikiem. Udało się przejść parę mocniejszych aut w generalce i to cieszy :) Szkoda Adama Biniędy bo szedł ładnie. Co do organizacji to nie ma dwóch zdań…. NA 6+ :) Widać zaangażowanie i miłą atmosferę w stosunku do zawodników. Świetny park serwisowy … z darmowym prądem 😀 oraz z udostępnioną myjnią :) BK sprawnie i szybko. Po prostu rewela. Trzymam kciuki za to aby szedł ten rajd co roku”
„Super organizacja! Nowomiejski pokazał klasę i organizację. Ja osobiście jestem zadowolony. Super odcinki i zabawa”

fot. Janusz Laskowski

Wyniki

9_sprint_2010_12
Poprzedni

9 Super Sprint

10_sprint_2010_2
Następny

10 Super Sprint

Asia

Asia