Aktualności

Mączkowski i Kołodziej po 43. Rajdzie Świdnickim

43 Rajd Świdnicki był dla nas debiutem zarówno w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski jak i na malowniczych trasach w okolicach Świdnicy. Wystartowaliśmy Hondą Civic Typer w klasie 4N, czyli samochodów napędzanych na przednią oś z silnikiem do pojemności 2000 cm3. Do rywalizacji na Świdnickich trasach przystąpiło 84 zawodników, z czego w naszej klasie na starcie stanęło 12 samochodów.

Piątkowe zapoznanie dało nam świadomość że będzie to ciężki debiut. Trasy były bardzo szybkie i wymagające. Pierwszego dnia startowaliśmy prawie na końcu stawki, dlatego obawialiśmy się że trasa będzie bardzo rozjeżdżona. Z uwagi na fakt że był to nasz pierwszy rajd zaliczany do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski do sobotniego etapu przystąpiliśmy z nastawieniem  ukończenia go bez podejmowania zbędnego ryzyka. Miłym zaskoczeniem była dla nas wygrana nocnego odcinka specjalnego w klasie 4N. Po sobotnich zmaganiach uplasowaliśmy się na 4 miejscu w klasie i na 38 miejscu w klasyfikacji generalnej rajdu.

Podczas drugiego dnia rajdu pogoda była zmienna i nieprzewidywalna, co w znacznym stopniu utrudniło dobór opon. Do przejechania mieliśmy cztery ponad dwudziestokilometrowe odcinki. Pierwszy niedzielny odcinek ukończyliśmy na trzecim miejscu w klasie. Niestety na kolejnym odcinku nie ustrzegliśmy się błędu. Na szybkim, niewidocznym prawym zakręcie wystawały dwa ?odkopane? kamienie, przez które złapaliśmy kapcia. Z uwagi na to, że do mety tego odcinka pozostało jeszcze 11 km postanowiliśmy wymienić koło na odcinku. Zaowocowało to bardzo dużą stratą czasową. Po serwisie przystąpiliśmy do drugiej pętli niedzielnego etapu. Pogoda była jeszcze bardziej nieprzewidywalna niż w pierwszej części dnia. Siódmy odcinek specjalny przejechaliśmy w deszczu na lekko dociętym ?slicku?, co spowodowało walkę z utrzymaniem się na drodze. Przedostatni odcinek rajdu został odwołany, a nam został nadany słaby czas z poprzedniego przejazdu, na którym złapaliśmy kapcia.

Ostatecznie walkę na odcinkach 43 Rajdu Świdnickiego ukończyliśmy na 8 miejscu w klasie 4N i 40 miejscu w klasyfikacji generalnej. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zadebiutować w

Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Dziękujemy również całemu zespołowi Marcina Gagackiego za pomoc w serwisie, jak i wszystkim kibicom którzy nam dopingowali.

Nasza załoga rozpoczyna przygotowania do startu w Rajdzie Karkonoskim, który odbędzie się w 16-17 maja w Jeleniej Górze. Zapraszamy do polubienia naszego funpage?a na facebooku: www.facebook.com/BhpSerwisRallyTeam, tam znajdziecie więcej informacji o naszym zespole.

11164859_876429985755428_3529487588832778560_o
Poprzedni

Następne nagrody na "Nawrę"!

45c91afc-e7d1-11e2-8e27-0025b511226e
Następny

Łukasz Byśkiniewicz startuje "Pod Nawrę"!

Michal

Michal