OrganizujemySezon 2006

9 Rajd Nowomiejski

W dniach 16-17 września 2006 roku zorganizowaliśmy naszą sztandarową imprezę IX Rajd Nowomiejski-Nowomiejskie Szutry, stanowiący II eliminację rajdowych samochodowych mistrzostw okręgu. Jak co roku na starcie zameldowało się dużo załóg, znanych także z RSMP. Wypowiedzi  zawodników przed rajdem:

Zbigniew Staniszewski:- Wracamy po długiej, ale planowanej przerwie – mówi Zbigniew Staniszewski. – Zgodnie z założeniami, w tym roku jeździmy tylko szutrowe rajdy. Przed nami bardzo intensywne trzy tygodnie. Po kolei Nowe Miasto Lubawskie, następnie Rajd Kaszub w Pucharze PZM i na koniec września Rajd Warszawski w mistrzostwach Polski. Od trzech tygodni bardzo intensywnie trenuję. Przejechałem dużą ilość kilometrów i jestem bardzo zadowolony z własnej dyspozycji. Podsumowaniem tego cyklu będzie Rajd Nowomiejski. Pojedziemy go Subaru, więc tym sprzętem, który służył nam podczas wszystkich treningów.
Kolejne rajdy pojedziemy Mitsubishi Lancerem Evo VIII. Samochód podstawia i obsługuje firma Dytko-Rent. Po testach, które odbyliśmy, jestem pełen optymizmu. Jestem rozjeżdżony więc zmiana samochodu na Evo VIII to czysta formalność. Rajdówka jest bardzo stabilna i nie zamiata tak tyłem jak nasza kultowa Evo VI-ka. Bardzo mi to odpowiada.

Tomasz Trembicki: Traktujemy ten rajd jako trening przed Rajdem Kaszub, a jako cel obraliśmy sobie zwycięstwo w RSMO. Startuję z Danielem Siatkowskim – liczę na doświadczenie tego znanego pilota i cenne uwagi które zaprocentują w Kaszubach. Na razie nie będziemy podejmować walki ze Zbyszkiem czy Stefanem, nie trenowaliśmy Lancerem w ostatnim czasie, więc będziemy się musieli wjeździć na pierwszej pętli . Od następnego roku jeżeli znajdziemy finansowanie na N4 postaramy się zmierzyć z chłopakami i zaatakujemy. Cele jakie mieliśmy na ten rok to Mistrz RSMO , WSMO, GSMO i od Rajdu Festiwalowego zrodził się cel Wygrania PPZM. Ten cel jest najodleglejszy – trapią nas awarie, byliśmy też niedopuszczeni do startu, ostatnio pechowa Wisła – prowadziliśmy w generalce i samochód nam stanął na OS-ie Cisownica. Zostały 3 eliminacje, w których będziemy chcieli godnie reprezentować Warmię i Mazury oraz miasto Olsztyn w którym jestem zakochany. Postaramy się przegonić Janka Chmielewskiego, który przewodzi stawce PPZM. Liczę na doping i wsparcie wszystkich kibiców którzy też będą wierzyć w nasze zwycięstwo – wtedy na pewno nam się uda i wygramy Rajd Kaszub, Śnieżkę i Barbórkę Cieszyńską. Liczymy też na gorący doping kibiców z Olsztyna i Nowego Miasta Lubawskiego – postaramy się nie zawieść Waszych oczekiwań i na pewno zapniemy parę efektownych boków.

Wyniki IX Rajdu Nowomiejskiego klasa gość
1.Karnabal Stefan/Ćwięczek Radosław Mistubishi Lancer
2.Prędko Krzysztof/Sadowski Sebastian Peugot 206XS
3.Gagacki Marcin/Magrowski Marek Opel Astra GSI
4.Maciejewski Piotr/Kowalski Piotr Peugot 106
5.Dębowski Tomasz/Barabasz Anna Puegot 106

Wyniki IX Rajdu Nowomiejskiego II eliminacja RSMO
1.Trembicki Tomasz/Siatkowski Daniel Mistubishi Lancer
2.Wąsowski Sławomir/Kwiatkowski Piotr Toyota Corolla
3.Piotrowski Ariel/Kacprzak Norbert Puegot 206 XS
4.Tanona Jarosław/Bielawski Marcin Subaru Legacy RS
5.Śliwowski Wojciech/Strzała Karol VW Golf II
6.Zyser Adam/Giedryś Mateusz Peugot 206
7.Kocik Robert/Żebrowski Jakub Subaru Impreza
8.Dargiewicz Piotr/Bildziukiewicz Dariusz Daewoo Lanos
9.Grotkowski Jarosław/Walczak Karol Daewoo Lanos
10.Kwiatkowski Konrad/Bąk Marcin BMW 325
11.Armatowski Dariusz/Kowalczyk Szymon CC Sporting
12.Pleskot Dariusz/Zarębska Martyna Daewoo Lanos
13.Abramiuk Hubert/Gustaw Grzegorz Toyota Corolla
Zaborniak Bartłomiej/Korzeniewski Radosław Citroen Saxo-nieukończył
Bednarski Łukasz/Maskalan Krzysztof Citroen Saxo-nieukończył
Kula Marcin/Lipski Bartosy Citroen Saxo-nieukończył
Pacholewicz Tomasz/Gibas Krzysztof SC Sporting-nie ukończył

 

Wypowiedź zwycięzcy IX Rajdu Nowomiejskiego Stefana Karnabala w klasie Gość:

– W ubiegły weekend przejechaliśmy wiele cennych oesowych kilometrów podczas Rajdu Nowomiejskie Szutry ? mówi Stefan Karnabal. – W nadchodzącą sobotę będziemy rywalizować na odcinkach specjalnych Rajdu Kaszub. Z kolei już w przyszłym tygodniu wyruszamy na Rajd Warszawski. Wszystkie ? odbywają się na luźnej nawierzchni i należą do moich ulubionych zawodów.
W ubiegły weekend Stefan Karnabal startował w Rajdzie Nowomiejskie Szutry, którego odcinki specjalne wytyczone zostały w okolicach Nowego Miasta Lubawskiego. Załoga Zespołu Rajdowego WARTA (w tym rajdzie pilotem był Radosław Ćwięczek) wywalczyła pierwsze miejsce.
– Auto spisywało się bez zarzutów, nam jechało się bardzo przyjemnie ? opowiada Stefan Karnabal. ? Szkoda jedynie, że z przyczyn technicznych nie mógł wystartować Zbyszek Staniszewski. Wówczas emocje byłyby z pewnością większe.

DSC_0161_JPG
Poprzedni

Samochodowe wyścigi górskie I, II, III eliminacja Okręgu Olsztyńskiego PZM

7_el_szmoo_19
Następny

7 eliminacja Szutrowych Samochodowych Mistrzostw okręgu olsztyńskiego PZM

Asia

Asia